Sektörde edindikleri konumu koruma ve daha da ileri taşımak için yatırımlara devam eden Özsu Tarım, mevcut fabrikasının kapalı alanını bin metrekare büyütmeyi planlıyor. Makine imalat sektöründe Gönen’de 1972 yılından beri hizmet verdiklerini anlatan Özsu Tarım Sulama Araçları Müdürü Eren Özçeçmeci, hasat sonrası kurutma makinesi kullanılmasının büyük kolaylık sağladığını söyledi.
Eren Özçeşmeci, Türkiye çeltik üretiminin merkezlerinden olan Gönen’de faaliyetlerini sürdürüyor. Fabrikalarının 7 yüz metrekare kapalı, 2 bin 500 metrekare de açık alana sahip olduğu bilgisini veren Özçeşmeci, fabrika binalarına bin metrekare daha kapalı alan eklemeyi planladıklarını söyledi. İstihdam sayısının 16 olduğunu kaydeden, Özçeşmeci, “Bize gelen talebe göre makine üretimi yapabiliyoruz. Şu an deri fabrikalarının ihtiyacına göre deri makineleri, tarım sektörünün ihtiyacına cevap verecek olan yem ezme, yem kırma makineleri, tahıl kurutma makineleri ve çeşitli sanayi makineleri üretiyoruz. Bizim misyonumuz tarımla uğraşan müşterilerimize en uygun şartlarda hizmet vermek. Müşteri memnuniyeti bizim için önemli. Satışını gerçekleştirdiğimiz herhangi bir makinede üretim aşamasında da her türlü servis hizmetini sunuyoruz. Yaptığımız makinelerin, TSE, imalat belgesi ve satış sonrası hizmet belgesini tüketiciye ulaştırıyoruz. Bizim sektör olarak sıkıntımız ham madde girdi fiyatının yüksek olması dolayısı ile bunun maliyetlere yansıması ve işçi maliyetlerinin yüksek oluşu. Satış sonrası verdiğimiz hizmet müşteri açısından çok önemli. Biz de bunu gerektiği kadar yaptığımıza inanıyorum. Çünkü ürettiğimiz malın kalitesine güveniyoruz” dedi.
Çeltik sektörü hakkında görüşlerini dile getiren Özçeşmeci, her hasat ile birlikte çeltik kurutma makinesinin öneminin daha iyi anlaşıldığını söyledi. Makinenin çeltik sektörünün olmazsa olmazları arasında bulunduğunu anlatan Özçeşmeci, hizmetlerini müşteri odaklı sürdüreceklerini belirtti.

Categories:

Tags:

Comments are closed

en_USEnglish