Tarım sektörüne duyarlılığını ve katkılarını tüm kamuoyunun yakından bildiği Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, kısa süreli dinlenme ve izin dönemi sonrası dönüş yaptığı görevinde yüksek tempodaki çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

Yöremizdeki tarım faaliyetlerinin yoğun hareketlilik yaşadığı bugünlerde arazideki gezi ve incelemelerini sürdüren Kaymakamımız Bekir Dınkırcı 27 Temmuz Çarşamba günü yanında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ertan Soylu ile Köteyli-Ilıcak-Büyüksoğuklar-Buğdaylı çevresindeki çalışmaları yakından izledi.

Yine tarım faaliyetleriyle doğrudan ilgili olmak üzere makine ve teçhizat üretimini kendi tesislerinde öz kaynaklarıyla yapmakta olan Ziya Özçeşmeci’ye ait ÖZSU Tarım Makineleri Sanayini ziyaret ederek çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgi alan Kaymakamımız Bekir Dınkırcı öğrendikleri karşısında işyeri sahibi ve çalışanları tebrik ederek kutladı.

Özsu Tarım Makineleri A.Ş. işletmesi 1972 yılında Sayın Ziya ÖZÇEŞMECİ tarafından kurulmuş. Firma kurulduğu yıllarda günün ihtiyaçları doğrultusunda piyasa işleri diye tabir ettiğimiz Torna, Kaynak Atölyesi olarak müşterilerine hizmet vermiştir. 1980`li yıllarda Türkiye’de bir ilk olarak Büyük Yağmurlama Başlığı imalatına başlamış ve uzun yıllar sektörde hizmet vermiş. Bu zaman aralığında hatırı sayılır EGE YILDIZ, PANKO BİRLİK, TARIM KREDİ ve daha birçok müşteriye hizmet vermiş. 2000`li yıllara gelindiğinde değişen teknolojilerle yapılan atılımlarla Tahıl Kurutma Makineleri imalatına başlanılmış ve bu sektörün imalatında da liderliğe oturmuş.

Ağırlıklı olarak çeltik harmanı için çeşitli büyüklükte kurutma makinesi imalatı yapılan işletmedeki yoğun çalışma temposu dikkat çekti. Üretimi devam eden makineler kadar teslimata hazır makineleri inceleyen Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, tamamlanan makinelerden bazılarının Bursa’da yakın tarihte düzenlenecek tarım fuarında görücüye çıkacak oluşu ve sonrasında faaliyette bulunacağı üreticilere teslim edileceği bilgisi sonrasında memnuniyetini takdirlerini ifade ederek dile getirdi. Eskişehir yöresine çerezlik kabak çekirdeği kurutma makinesi, Samsun, Bafra, Trakya gibi çeltik üretiminde iddialı bölgelere çeltik kurutma makinesi hazırlayan ÖZSU Tarım Makineleri üretime ve sanayiye katkıları kadar istihdam etmekte olduğu otuzdan fazla insanımız ile İlçemiz Gönen’de önemli bir ekonomik güç olduğunu gözler önüne seriyor.

Categories:

Tags:

Comments are closed

en_USEnglish