Samsun Bafralı çiftçiler,Bafra İlçe Tarım Müdürü,Bafra Ziraat Odası Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin de  bulunduğu 55 kişilik heyet, Çeltik Kurutma makineleri üreten Özsu A.Ş tarım makinelerini  ziyaret etti.

Bafralı çiftçilerin Özsu A.Ş ziyaretine Gönen Ziraat Odası Başkanı Necati Özkurt,Gönen İlçe Tarım Müdürü Ertan Soylu’da katıldı. Bafralı heyetin Özsu Tarım makineleri ziyaretinde konukları, firma müdürü Eren Özçeşmeci karşıladı.Eren Özçeşmeci Bafralı  çiftçilere imalatını yaptıkları çeltik kurutma makineleriyle ilgili bilgiler verdi.

Soru cevap şeklinde geçen ziyarette,kurum müdürü Eren Özçeşmeci Bafralı çeltik üreticilerini bilgilendirdi.Özçeşmeci,Tarım Bakanlığı ile yaptıkları zirai kredilendirme çalışmasıyla çeltik kurutma makinelerini çiftçiler kendi olanakları ile %25’ini %75’ini ise ziraat bankasından verilen yıllık %5 gibi düşük faizle 5 yıl vadeli olarak  yıllık olarak ödediklerini söyledi. Müşteri memnuniyetinin  kendileri içinçok önemli olduğunu söyleyen Çeşmeci, Satışını gerçekleştirdiğimiz herhangi bir makinede üretim aşamasında da her türlü servis hizmetini sunuyoruz.

Yaptığımız makinelerin, TSE, imalat belgesi ve satış sonrası hizmet belgesini tüketiciye ulaştırıyoruz dedi. Dış pazarda, Rusya,Ukrayna, Yunanistan ve Bulgaristan’a ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Özçeşmeci ileriki yıllarda Avrupa birliğindeki bir çok ülkeye de ihracat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Sektörümüzün önde gelen ve en eski firmalarından biri olan Özsu A.Ş.  Türkiye’de ilk yerli çeltik kurutma makinesini  başarıyla üreterek başta Gönen olmak üzere, Türkiye’nin de gururu olmuştur. Makine imalat sektöründe Gönen’de 1972 yılından beri hizmet veren Özsu Tarım Makineleri A.Ş. 7 00 metrekare kapalı, 2 bin 500 metrekare  açık alan olmak üzere  toplam 3200 metrekare alanda hizmet vermektedir.

Categories:

Tags:

Comments are closed

en_USEnglish